ילדים
    חדש חדש!
    חופש-נופש
    טיול-מקום
    מסע-הרפתקה
    מבלים עם ילדים
    פילון
  אוכל
    בתי אוכל
    תזונה
    בידור ומוסיקה
    איכות חיים, בריאות וסביבה
    האמנויות
    מחשבות ודעות
    לכל המשפחה
    פרוזה
    ספרי ילדים
    טעמנו והתרשמנו
    עסקים

קלטת ילדים: מיקי בחופשה – הילדות אהבו!

מאת: עדה אופיר

שירים, צחוקים ואפילו מוסר השכל יש בדיסק החדש של מיקי מוכתר, רק שלילדים יש בקושי מן לנשום...

בין שלל הקלטות והדמויות שמנסות להתחרות על ליבם של הילדים, פגשנו גם את ה-DVD  החדש "מיקי בחופשה". ישבנו לצפות: אמא ושתי ילדות, האחת בת שלוש והשניה בת חמש וחצי.

סיפור הקלטת הוא על מיקי שיוצאת לחופשה ומחפשת את הדג "בלופי" (שם מעט מסובך להגייה, בעיני, אבל הבנות לא התבלבלו). תוך כדי החופשה במלון, מיקי פוגשת דמויות רבות ומצליחה לעזור לכולן בעזרת כפתורי הקסם, שהם סימן ההיכר שלה. לדוגמא: למציל שמפחד להכנס למים, היא נותנת את כפתור האמונה, למוכר הארטיקים היא מציעה את כפתור המחשבה, בעזרתו יפתור כל בעיה.

ההקדמה על גבי הדיסק מבטיחה לצופים להצטרף לחופשה ולצחוק ללא הפסקה, אבל אנחנו בעיקר חייכנו ולא ממש הספקנו לצחוק. אולי זה בגלל שמיקי לא עוצרת באדום כדי לתת לילדים שניה, להבין, להפנים את הבדיחה ולהתגלגל מצחוק בהנאה. את השירים, למשל, צריך לשמוע מספר פעמים עד שייקלטו היטב, כי למילים יש משמעות, אך הלחנים גרמו לבנותי לקפוץ מהספה ולרקוד באופן מיידי.

עבור הילדים, הנוסחא פשוטה: צריך לדעת לחייך, לקפוץ, לשיר, להצחיק ולספר עלילה חמודה. (נשמע פשוט, אבל ממש לא!) את ההורים קצת יותר קשה לכבוש, באופן כזה שישכנע אותנו לרצות ללחוץ על כפתור "ההפעל" פעם אחר פעם (ובהמשך כמובן לרכוש כרטיסים למופע שלא ייאחר להגיע).

אולם הדיסק "מיקי בחופשה" גרם לי ללחוץ על כפתור "ההפעל" שלוש פעמים במהלך הבוקר, זאת לעומת כמה קלטות אחרות שיש לנו בבית, שאותן אני מחביאה עמוק או מנסה להתחמק כשהילדות מבקשות לראותן. אלו קלטות שמדברות בחרוזים לעוסים, מסרים באנליים, רוקדות ריקוד, שהוא ספק ריקוד ספק פיזוז, אותן דמויות שקופצות על המסך, מתחנחנות לילדים וקצת מזלזלות באינטליגנציה שלהם, לטעמי.  

מבחן התוצאה: במהלך הקלטת "מיקי בחופשה" בתי הקטנה ישבה מהופנטת לאורך הדרך אך קצת התעייפה לקראת הסוף ועזבה לעיסוקיה. ייתכן ולגילה היא זקוקה למסרים חדים וקליטים יותר, ופחות למשפטים ארוכים. אחותה הגדולה לעומתה, הבינה היטב את משמעות הכפתורים, את המסר החשוב בקלטת שהוא מסר האהבה וקבלת השונה ומיהרה לבקש לראות את הקלטת שוב, בטרם הסתיים שיר הסיום.

מיקי בחופשה

במאי: קובי מחט

שחקנים : מיכל מוכתר (מיקי) , נתן נתנזון, דובי גל,יובל הבה ורקדניות הסטודיו של אתי פולישוק

הפקה: חברים הפקות בשיתוף משגב עורי

יח"צ: שלומית עמירלכל הכתבות בנושא >>