ילדים
    חדש חדש!
    חופש-נופש
    טיול-מקום
    מסע-הרפתקה
    מבלים עם ילדים
    פילון
  אוכל
    בתי אוכל
    תזונה
    בידור ומוסיקה
    איכות חיים, בריאות וסביבה
    האמנויות
    מחשבות ודעות
    לכל המשפחה
    פרוזה
    ספרי ילדים
    טעמנו והתרשמנו
    עסקים

פסטיבל חיפה להצגות ילדים - חוויה לכל המשפחה

מאת:

80 מופעים לילדים בשלושה ימים, הצגות בבכורה עולמית, מופעי רחוב וסדנאות הפעלה בתוך חללים קסומים הופכים את הפסטיבל לאירוע הילדים הגדול ביותר בפסח


מתוך ההצגה: סוד האגם המלוח

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, יתקיים השנה בפעם ה- 19 בתיאטרון חיפה ובאולמות הסמוכים לו, בחול המועד פסח (11-13 באפריל). הפסטיבל, שהפך במרוצת השנים לפסטיבל הצגות הילדים המרכזי והחשוב ביותר בארץ, מספק חוויה תרבותית לכל המשפחה, ומושך אליו מדי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ. הצגות שהחלו את דרכן בפסטיבל זה נבחרו להופיע בפסטיבלים דומים ברחבי העולם (למשל: "הקיץ של אביה", "הקץ של העץ" "וגר זאב עם כבש" ו"אח אח בום טראח").

 

 

במשך שלושה ימים יוצגו במתחם "תיאטרון חיפה" כשמונים הצגות מקסימות, כמו "טיול בארץ התווים", "עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור" ועוד. חמש הצגות חדשות לגמרי יועלו בפסטיבל בבכורה עולמית. שש הצגות מקוריות שהופקו בתמיכת הפסטיבל יתחרו בו על פרסים כספיים.

השנה הושם דגש על הצגות המעניקות חוויה שונה ומיוחדת במינה לילדים ולכל המשפחה. כל ילד – מגיל 3 ועד גיל 14 – יוכל למצוא השנה בפסטיבל מופע מיוחד עבורו. קהל הילדים ישמש השנה הרבה יותר מקהל, ויהווה חלק חשוב ממה שיתחולל הצגות עצמן. ההצגה "סוד האגם המלוח" למשל, תתרחש בחלל תיאטרלי מיוחד שמעוצב כאגם קסום והילדים ישבו על שפת האגם. לצורך ההצגה "הרפתקה בקרקס" יוקם אוהל קרקס אמיתי. הצגה אחרת תתרחש במועדון שיעוצב כמועדון פלמנקו.

גן בנימין הצמוד למתחם תיאטרון חיפה יהפוך ל"גן קסום" ובו "עצים מדברים" והמון הפתעות לילדים, סדנאות יצירה ואירועי חוצות ייחודיים שיתרחשו לאורך כל שעות היום. כך תוכל כל משפחה לבלות יום שלם בפסטיבל וליהנות גם מהצגות תיאטרון איכותיות וגם ממופעים ללא תשלום.

כבכול שנה, לצד הצגות ילדים של מיטב היוצרים בארץ, יארח פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים גם מספר הצגות ומופעים מחו"ל, ביניהן מופע קביים מרהיב מדיסניוורלד ומופע תיאטרון-קרקס מאנגליה.

דרור גרבר, מנכ"ל תיאטרון חיפה, אומר על חשיבות הפסטיבל: "דורות רבים של ילדים גדלו על ברכי התיאטרון ב"תיאטרון חיפה" ובפסטיבל הזה. המופעים בפסטיבל מספקים חוויה מרתקת לילדים, שמעשירה את הדמיון ומחזקת את המודעות לעולם התיאטרון. מעבר למסרים החינוכיים, החברתיים והאמנותיים החיוניים כל כך להתפתחות הילד, מעניק החיבור בין קהל הילדים לנעשה על הבמה עומק ומרחב חשיבה תרבותי, הסולל את הדרך לקהל עתידי של שוחרי תיאטרון".

טקס הסיום ייערך ביום ב' 13/4 בשעה 21:00 ב"מדעטק" בחיפה, במעמד ראש עיריית חיפה, מר יונה יהב, הנהלת הפסטיבל והתיאטרון, צוות השופטים, יוצרי ההצגות ובמסגרתו יוענקו הפרסים להצגה הזוכה וליוצרים הזוכים.

על ההצגה הזוכה יכריז טל מוסרי, מנחה ערוץ הילדים. קרן תרבות חיפה תעניק את הפרס הכספי להצגה הזוכה בסך 25,000 שקלים.  סך כל הפרסים שיוענקו בטקס 40,000 ₪.

השנה יש הזדמנות לעיתונאים לצפות בפריביו בכל הצגות התחרות – ארבע ביום שישי ה- 10 באפריל, ועוד שתיים במוצ"ש ה- 11 באפריל. הסעה מאורגנת הלוך וחזור לחיפה לעיתונאים המגיעים באזור המרכז.

נודה לכם אם תציינו את האתר ו/או הטלפון בידיעה. חומר מורחב יותר על הצגות ספציפיות נמצא בידיי. יש לנו גם חומרים מצולמים - תמונות וקטעים ערוכים לטלוויזיה – תבקשו ותקבלוJ

 

 

הצגות התחרות

למעלה מחמישים הצעות נשלחו השנה לפסטיבל חיפה הבינלאומי לתיאטרון ילדים. הוועדה האמנותית כללה השנה את הבמאית דדי ברון, הדרמטורגית אמירה קמינר, המנהל האמנותי של תיאטרון חיפה משה נאור והמנהלת האמנותית של הפסטיבל צביה הוברמן. מתוך החמישים נבחר שנים עשר הצגות שהגיעו לפרזנטציה ומהן נבחרו שש הצגות שיתחרו על הפרס.

"בחרנו בהצגות שיש בהן תפיסה קצת אחרת של השפה התיאטרלית", אומרת המנהלת האמנותית צביה הוברמן על הבחירה. "בכל ההצגות שנבחרו נעשה הטיפול בנושאים מתוך הרבה מאוד כבוד לקהל הילדים. אלה הצגות שמאפשרות שימוש ייחודי, חווייתי בחללים של התיאטרון".

שש הצגות אלה הופקו בעזרת תקציב ותמיכה אמנותית של הפסטיבל, והן יתחרו ביניהן על פרס כספי במשך שלושת ימי פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים בחול המועד פסח (13-11 באפריל).

סך כל הפרסים עליהם יתמודדו ההצגות השנה עומד על  40,000₪. מפיק הפסטיבל איתמר גורביץ' אומר על סכום הפרס: "המיתון אינו מאפשר העמדת תקציב גבוה יותר לפרסים, אולם עצם הזכייה היא הדבר החשוב לרקורד של היוצרים, וכשיש לצידה גם תמורה כספית בוודאי אף אחד לא יצטער".

שש ההצגות שיועלו במסגרת התחרות הן:

לונה - סיפור אמיתי על מאבקה יוצא הדופן של ילדה קטנה בחברת ענק המאיימת לכרות יער של עצי סקויה עתיקים בארצות הברית. (מאת: אורלי ישועה, בימוי: יעל טילמן). ביתנו עליון, מוצ"ש 11/4 19:00, יום א' 12/4 19:00 ,16:00 ,13:00, יום ב' 13/4 11:30, 13:00

סיפורו של הפר פרדיננד - סיפורו המופלא של פרדיננד הפר שרצה להריח פרחים ולא להילחם כמו כל הפרים האחרים, מסופר בליווי מוזיקת פמנקו במועדון פלמנקו ספרדי. (עיבוד למחזה ובימוי: רינת שטרנברג). פואייה הבמה 2 ליד התיאטרון, מוצ"ש 19:30, יום א' 12/4, 13:00, 16:00, 19:00, יום ב' 13/4 13:00, 16:30

פרח של אגדה – הקהל יושב במרכז האולם והעלילה מתרחשת מסביבו ובשיתוף הילדים. מחזה המבוסס על סיפור סיני עתיק, על מלך  המחפש לעצמו יורש  ומחליט לערוך תחרות בין ילדי הממלכה. (מאת: גיל צרנוביץ', בימוי : רועי שגב). ביתנו תחתון, מוצ"ש 11/4 18:00, יום א' 12/4  17:30 14:30 11:30 , יום ב' 13/4  13:00 11:30

גלגולי גלגמש – עיבוד למחזה של הסיפור העתיק ביותר בעולם. כתב היתדות החקוק באבן הופך לסיפור מחורז וקיצבי על כוחם של החברות והרגש. (מאת: גדעונה רז, בימוי: נורמן עיסא, בהשתתפות שחקני התיאטרון הערבי-עברי). במה 3 ליד התיאטרון, מוצ''ש 11/4  18:00, יום א' 12/417:00, 13:00, 11:30  יום ב'  4/13  13:00 ,11:30

הרפתקה בקרקס - הצגה המתרחשת באוהל קרקס אמיתי, על נער שנחלץ לעזרתה של נערה המוכרת פרחים ולעזרתו של החתול המדבר שלה. (מאת: ג'ימס אמברוס בראון, תרגום: יעקב שבתאי, בימוי: שי פיטובסקי). אוהל, שבת 18:00, יום א' 11:30, 13:00, 15:00 יום ב' 11:30, 13:00

סוד האגם המלוח - על פי ספרה של מירב משולם לוי. בוקר אחד מתעוררות החיות ביער ומגלות שמי האגם מלוחים ואין להן מה לשתות, ויוצאות למסע מרתק. (מאת ובבימוי: הדס גלבוע קריידלמן). במה 2 ליד התיאטרון, מוצ''ש  4\1118:00 , יום  א'  4\12  17:30 14:30 11:30, יום ב'   13/4 11:30, 14:30

מופעים מחו"ל

מאז ומתמיד פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים שם דגש על חשיפת ילדי ישראל גם למופעי ילדים ממקומות שונים בעולם. שתי הפקות מסקרנות מגיעות אלינו השנה, האחת מצרפת והשנייה מאנגליה. שתיהן ישתתפו בפסטיבל במסגרת אירועי חוצות, מה שאומר – ללא תשלום!

The Stiltures, צרפת  - היישר מדיסניוורלד, פארק אפקוט, ופארק פוטורוסקופ, מגיעות לפסטיבל חיפה צפורי- ענק שעליהן רכובים אבירים מעולם הפנטזיה, ויוצרות אטרקציה בלתי נשכחת בשיתוף הקהל.

The Stiltures היא להקה ייחודית, המעלה מופע חוצות המשלב תיאטרון רחוב, תיאטרון בובות והליכה על קביים, עם תלבושות ואיפור מרהיבים ומלאי דמיון ואינטראקציה רבה עם הקהל.

שם הלהקה STILTURES נוצר משילוב המילים STILTwalkers ו- sculpTURES (הולכים על קביים+פסלים), וזוהי מהותו של המופע. אבירי ענק מסתוריים, מוזרים, עתידניים למחצה ודמיוניים רוכבים על ציפורי ענק ספק עתידניות ספק דמיוניות המגיחות מעולם שכולו פנטזיה אל העולם של הרחוב, ויוצרות דיאלוג קסום ביניהן לבין הקהל המהופנט.

הלהקה קנתה את עולמה בהופעות ב"דיסניוורלד", ומאז הפכה לאחת מלהקות תיאטרון הרחוב הידועות בעולם. ה"סטילצ'ורז" מופיעים בפארקי השעשועים הגדולים בעולם, ובירידים חשובים, כגון:

EPCOT Center and Animal Kingdom in Orlando (USA ), FUTUROSCOPE

( France ), OCEAN PARK ( Hong Kong ),Fisherman Wharf ( Macau ) WALIBI PARKS ( Belgium ) DALLAS STATE FAIR ( USA)

בכל מקום בו הופיעה זכתה הלהקה לביקורות נלהבות מצד הקהל ומצד התקשורת. המופע שלהם הוא חוויה בלתי נשכחת לקהל מכל הגילאים – מקטנים ועד גדולים – ה"סטילטצ'ורז" מצליחים להוציא מכל אחד את הילד שבתוכו, ולהעבירו לשעה קלה לעולם קסום, שהגבול היחיד בו הוא גבול הדמיון.

בארי בילמן, סגן נשיא מחלקת הפיתוח של דיסניוורלד, אומר על The Stiltures"זהו מיצג ומופע תיאטרון הרחוב ברמה הגבוהה ביותר".

Full Twist, אנגליה - עוד מופע מסקרן בפסטיבל השנה יגיע היישר מה- National Theater בלונדון לרחובות חיפה, המופע "Full Twist", של הצמד הלונדוני "PanGottic". "פול טוויסט" היא אגדה שנונה ומצחיקה על אהבה. שני סיפורי אהבה עם הרבה תהפוכות (ומכאן שמו של המופע – Full Twist) במופע תיאטרון-קרקס הומוריסטי, מקורי, דינאמי ומלא דמיון המשלב להטוטנות מודרנית, מניפולציית חפצים מסוגננת, תיאטרון פיזי, עבודת מסכות עדינה, תנועה וקומדיה, ומביא לקהל חוויה מלהיבה וחדשנית.

המופע נוצר במקור כקטע קצר עבור פסטיבל "פנים חדשות 2007" ב- National Theater Circus Awards בלונדון. מאז, בתמיכה של המועצה הבריטית לתרבות, התפתח למופע השלם.

"מבין כולם בולט צמד פאן-גוטיק, המשלב שנינות פיזית עם עדינות, בהציגם זוג אוהבים עם לבבות שנופלים ובובות שעפות באוויר" מגזין Venue

"כמו פרח המתכופף ברוח, זהו רומן בקצב המרימבה עם טוויסט ציני, של בני זוג עם טכניקה מכשפת ופרח מכושף". National Theater, London

אירועי חוצות מקומיים

ראש בראש    תיאטרון מיניאטורי

תיאטרון ייחודי. כולם מוזמנים להשתתף ולשמוע סיפורים - לא רק לקטנים. כל מי שמעז, יוכל להכניס את ראשו לתוך תיאטרון מיניאטורי ולזכות בהצגה פרטית.

המסע ליער המשאלות     קבוצת jovle

פנטזיה בשיתוף הקהל

האגדה מספרת, ששנים רבות קיים יער השומע את משאלותיהם של האנשים והדרכים אליו מתגלות לטהורי הלב. האמיץ שבאבירים, השדון השובב ואור ירח הפיה, יוצאים להרפתקה.

אגדת הודו      תיאטרון אגדית

תיאטרון סיפור ייחודי

לפני שנים רבות חי מלך חכם ולו שני בנים טיפשים. איך ילמד אותם חוכמה?  הצצה לתרבות של ארץ אחרת המפעילה את כל החושים.

ג'ק ואפון הפלא     תיאטרון בובות מלא קסם

ג'ק האיכר נאלץ את פרתו האהובה תמורת שק אפוני פלא. האפון צומח אל מעבר לעננים. עולם אגדי לילדים והורים. היער הקסום

לעוף בדמיון

מופע  מרכזי מרהיב

מופע וירטואוזי. אקרובאטיקה באוויר, ריחופים, ליצנות מודרנית קומית, מופעי פירמידות אנושיות, התעמלות אמנותית, ג'אגלינג, אש  ושילוב הרמוני ביניהם תוך שיתוף הקהל. בין המשתתפים גם קרן ויניב הזוכים מהתוכנית "הדבר הגדול הבא" ששמים לצחוק את כל חוקי הגרביטציה.

הגובהטרון

עושים אנשים שמחים

קבוצת הולכי קביים בתלבושות ססגוניות מגוונות היוצרים אינטראקציה עם הקהל.

הצגות אורחות

אָמַנִילִי שרה         תיאטרון הקרון

בכורה בפסטיבל. תיאטרון צלליות מוסיקלי. חומרים של תרבות קדומה בגרסה ייחודית ועכשווית, המספרים את סיפורה של אָמַנִילִי מכפר בארם-נהריים. גילאים 5-10 (מאת:  פטריסיה אודונובן, תרגום: נדב ליניאל). אולם ביתנו עליון, יום שני 13/4, 18.00 19.30

אמיל והבלשים        מדיטק חולון- מרכז התיאטרון לצעירים

עיבוד לספרו הידוע של אריך קסטנר מסע הרפתקאות מותח, מרגש ולעיתים משעשע, של אמיל וחבריו המצליחים ללכוד גנב וללמוד כמה דברים על חברות ואומץ. גילאים 9-12 (מאת: עידו ריקלין, בימוי: רפי ניב). במה ראשית, מוצ"ש 11/4, 19:30

על ברווזון מכוער וכביסה בכפר             תיאטרון המזוודה

בכורה בפסטיבל. תיאטרון חפצים על פי הסיפור הידוע של הנס כריסטיאן אנדרסן. הסיפור על הברווזון המכוער שהפך לברבור יפהפה. מסופר בצורה מיוחדת, דרך עיניה של  נערת כפר המנסה להרדים את אחיה התינוק. גילאים 3 ומעלה. (בימוי: חני דוק). מרתף 10 , מוצ"ש 11/9 18.00 19.30 , ראשון 11.30 13:00

הזקן שהפריח דובדבנים        חני העמותה לקידום תיאטרון מובחר בשיתוף מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי

בכורה בפסטיבל. עיבוד לסיפור-עם יפני עתיק. סיפור על יחסי שכנות, על חריצות וקנאה, על נתינה ואהבת הטבע והעולם. בסגנון המושפע מהתיאטרון היפני המסורתי "קבוקי". גילאים 6-12. (עיבוד ובימוי: נטע פלוצקי). ביתנו תחתון, יום שני 13/4, 18.00 19.30,

 

המסע אל הצליל הקסום                תיאטרון חלום

תיאטרון בובות על פי "תיבת הצלילים" מאת מירי פארי. סיפור מסע גדול של ילד קטן אל מעבר למלכות השלג, כדי להחזיר לאמא שלו את הצליל הקסום אותו גנבה המכשפה האדומה. גילאים 3-8 (על פי הסיפור "תיבת הצלילים" מאת מירי פארי, בימוי: אביטל דבורי). במה 2 ליד התיאטרון, יום שני 13/418:30 , 19:30 ,

היפה והחיה                  תיאטרון ג'ביינה

תיאטרון בובות על פי האגדה הידועה

יפה, יפת הלב והנפש, מוכנה להקריב את עצמה למען אביה, ומצליחה להגיע אל מעבר ל"מכוער" שבחיה ולגעת באישיותו. גילאים 4-8. (עיבוד ובימוי: ודים דיקרמן, לריסה סומינסקי). מרתף 10, יום שני 13/4 11.30 (עברית) 13.00 ,(ערבית)

טיול לארץ התווים            חני - העמותה לקידום תיאטרון מובחר

הצגה  שנכתבה על בסיס התקליט של גידי קורן ושלמה ארצי

סיפורם של שלושה ילדים, הפוגשים בארץ התווים מושגים בסיסיים מעולם המוזיקה שהפכו לדמויות ססגוניות. גילאים 4-10. (מאת: גידי קורן עפ"י סיפורה של סבתא קרי, עיבוד למחזה ובימוי: לילך כספי וטל צדקוני). במה ראשית, יום שני 13/4, 11:30, 13:00

ליצנים מחפשים משמעות                   תיאטרון המלה

בכורה בפסטיבל. הצגה קרקסית. שני ליצנים – שלוץ וקראכץ - נאלצים להיות רציניים ולחפש מקצוע אחר לאחר שהקרקס שלהם נסגר. הם עורכים מסע ליצני ומגלים תוך כדי כך את ייעודם האמיתי. גילאים 3-10. (מאת: רועי בירן, בימוי: קרן מרון, הראל קרטס ורועי בירן). אוהל, יום שני 13/4, 18:00, 19:30

נשים קטנות              מדיטק חולון - מרכז התיאטרון לצעירים

על פי ספרה של לואיזה מיי אלקוט. סיפור התבגרותן של ארבע אחיות, הגדלות בעיירה אמריקנית בתקופת מלחמת האזרחים בארה"ב. אהבות וחלומות מתמזגים עם אכזבות, מצוקות וכאבים ויוצרים רקמת חיים מרגשת. גילאים 9-14 (עיבוד למחזה: דפנה אנגל ,בימוי: ניר ארז). במה ראשית, יום א' 12/4, 11:30, 13:00

עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור                  מדיטק חולון- מרכז התיאטרון לצעירים

בכורה בפסטיבל. על פי ספרו של אפרים סידון. המלך פרדיננד היה מלך אהוב על הכל, עד שיום אחד הוא החל להטיל חוקים משונים – כדי לוודא שהעם אוהב אותו למרות החוקים האלו. זהו סיפור על דמוקרטיה ועל ערכיה, המסופר בשפה מצחיקה וקולחת שכל-כך אופיינית לאפריים סידון. גילאים 5-10. (מאת:  אפרים סידון, בימוי:  ישראל גוריון). במה ראשית, יום א' 12/4 , 17:30, 19:00

פטר והזאב    תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער בשיתוף ביה"ס לאמנויות הבמה של סמינר הקיבוצים

עיבוד ייחודי ליצירה המוזיקלית האהובה של סרגיי פרוקופייב. פטר חי עם סבו בסמוך ליער גדול ושם הוא זוכה להכיר חברים טובים: החתול, הציפור והברווזה. יום אחד מגיח מן היער זאב עם כוונות רעות ומשנה את החיים השלווים של החבורה.  גילאים 4-7. (עיבוד למחזה: איציק ויינגרטן , בימוי ותנועה: נעה לב). במה 3 ליד התיאטרון, יום שני 13/4, 17:00, 18:30

המראה המסתורית         תיאטרון המפרש

תיאטרון בובות ע"פ סיפורי אנדרסן. שחקנים ובובות מכניסים את קהל הילדים לעולם קסום של ממלכת המראות, ועוזרים לנסיכה יפהפייה לגרש את הכישוף של המלכה הרעה. גילאים 4-10. (בימוי:  ודים דיקרמן). מרתף 10, יום ב' 13/4, 17:30, 19:00

דוד וגולית                         תיאטרון נוח

תיאטרון בובות ייחודי. הסיפור התנ"כי על מלחמתו של דוד בגולית מוצג באור מיוחד, עכשווי  ומלא  הומור. ההצגה שמה דגש על היכולת האנושית למצוא מוצא לכל בעיה על ידי מחשבה מקורית ושימוש נכון ביכולותינו. גילאים 3-8. (עיבוד למחזה ובימוי: דרור רינצלר). מרתף 10, יום א' 12/4, 18.30, 17:00, 15.30

מסביב לעולם                      תיאטרון ארצי לנוער תיאטרון מחול ססגוני בהשראת ספרו של ז'ול וורן

ספי, נער מתבגר, חוזר בזמן ומוצא עצמו בשנת 1872, כמשרתו הנאמן של האדון הבריטי, פיליאס פוג, שהאמין שניתן להקיף את כדור הארץ  ב- 80 יום בלבד. פיליאס פוג וספי יוצאים יחד למסע הרפתקאות בניסיון להוכיח לעולם כולו שניתן להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי. גילאים 5-13. (עיבוד ובימוי: רענן פררה ומשה בן שושן). במה ראשית, יום ב' 13/4, 18:00, 19:30

 

ערוץ הילדים בפסטיבל

 

בחירת ערוץ הילדים להצגה "חביבת הילדים"

ההצגה "חביבת הילדים" תיקבע על ידי ילדי ערוץ הילדים.  הצופים בהצגות הילדים בחיפה יתבקשו לבחור את ההצגה הטובה והחביבה לדעתם. תיבות הצבעה מיוחדות של ערוץ הילדים ימתינו להם בצאתם מההצגה.

 

עץ BME

במקביל, הרשת החברתית של ערוץ הילדים  ( (BMEהרשת הראשונה בישראל לילדים, מציעה לילדים הזדמנות לחשוף קצת מהיכולות הדרמטיות שלהם ומכישרון הכתיבה. 100 אותיות בדיוק זה מה שנדרש כדי להציג את עצמם ולדמיין שהם דמות ממחזה. התיאורים המקוריים, הייחודים  והדרמטיים במיוחד יוקלטו ויוצגו על העץ בפסטיבל, באתר ערוץ הילדים. כל ילדי BME  וגם ילדים אחרים מוזמנים לפגוש את עצמם  בעץ הפסטיבל. לינק לפעילות: http://www.kidstv.co.il/iframe_article/1487054

 

על הצוות המנהל

על הניהול האמנותי של הפסטיבל אמונה השנה המחזאית והבמאית צביה הוברמן, שניהלה אמנותית בחמש השנים האחרונות את "תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער", והיתה בין מקימי "בית הספר לאמנויות בתל-אביב" (קמפוס אריסון). לאחר הקמת בית הספר, נמנתה הוברמן על צוות הניהול שלו וניהלה את מגמת התיאטרון. בנוסף, היא כתבה וביימה עשרות הצגות, בעיקר לילדים ולנוער, וכן תוכניות טלוויזיה רבות. צביה הוברמן נחשבת לפורצת דרך בתחום הוראת התיאטרון ורבים מתלמידיה הם כיום שחקנים מובילים בארץ.

"יצירת תיאטרון לילדים בדור הרייטינג היא משימה לא פשוטה", אומרת הוברמן על תפקידה החדש. "ועדיין, כפי שאמר סופר הילדים פיליפ פולמן, 'ילדים צריכים ללכת לתיאטרון בדיוק באותו אופן שהם צריכים לרוץ באוויר הפתוח'. מטרת הפסטיבל היא לחשוף את הילדים לתיאטרון ילדים איכותי, ומהכיוון השני - הפסטיבל נועד לעודד ולטפח יוצרים צעירים ולגרום להם לרצות ליצור עבור ילדים".

מפיק הפסטיבל הוא איתמר גורביץ', שמשמש גם כמנכ"ל עמותת פרס התיאטרון הישראלי, וניהל עד לאחרונה את פורום מנהלי מוסדות התרבות בארץ.מנכ"ל תיאטרון חיפה: דרור גרבר , ומנהל אמנותי תיאטרון חיפה: משה נאור.

 

לפרטים נוספים בקרו באתר הפסטיבל  www.haifakids.co.il

 

 

רכישת כרטיסים: בקופה של תיאטרון חיפה 04-8600500 ובגרבר כרטיסים  04-8384777, 04-8418411

מחירים: מופעי החוצות וההפעלות ללא תשלום, מחיר מלא להצגה 65 ₪,  מחיר לוועדים 55 ₪, מחיר למחזיקי ישראכרט 30 ₪ + 125 כוכבים. הכרטיס כולל כניסה חינם ל"מדעטק" (לא כולל תערוכת הגופות וסינימטריX)לכל הכתבות בנושא >>