ילדים
    חדש חדש!
    חופש-נופש
    טיול-מקום
    מסע-הרפתקה
    מבלים עם ילדים
    פילון
  אוכל
    בתי אוכל
    תזונה
    בידור ומוסיקה
    איכות חיים, בריאות וסביבה
    האמנויות
    מחשבות ודעות
    לכל המשפחה
    פרוזה
    ספרי ילדים
    טעמנו והתרשמנו
    עסקים

הפיה לילי - בקיץ הבא ב- V.O.D

מאת:

סרט האנימציה הגרמני החדש והמדובב לעברית מתאים לקטנטנים. בעולמם המתוחכם של בני 6+ כבר אין מקום לתסריט תפור שאינו באמת פותר בעיות, למרות ההתיימרות.

על המסך, בממלכה המכושפת של ורודיה, חיה הפיה לילי ששולטת בקסם ויוצרת יופי וטוב לב. יחד עם חזיר המחמד שלה, פיני, היא מתעופפת ברחבי הממלכה ומשאירה מאחוריה שובל של קסמים, עננים של פרפרים ורודים וכוכבים מנצנצים. אולם באולם יושבים ילדים שכבר לא מאמינים בסיפורי פיות שטוחים. הם מתוחכמים, נחשפו לאנימציה תלת מימדית ולעלילות מסובכות, פתלתלות, עם רעים שהם באמת רעים.

 

לילי מגלה כי הפיות והפיונים האחרים בממלכה הם אנוכיים, תחרותיים, שובבים וטרודים בענייניהם ממש כמו כל בן נוער מתבגר. ואילו היא, לילי, דמות שכולה טוב, רוצה רק לעזור אבל סובלת מאגוצנטריות הטיפוסית לאנשים אידאליסטים. היא לא סופרת את הסביבה ממטר, ובטוחה שמכיוון שהיא אוהבת את העולם ורוד - וגם טורחת לצבוע אותו ככה - העולם באמת ורוד.

 

מי שבינתיים סובלים על המסך הם האיכרים, האלפים, הטרולים, הדייגים ובנות הים, עד כדי כך שהם חושבים לעזוב את הממלכה המכושפת לעד. מי שמתחיל לנוע בחוסר מנוחה על הכסאות הם הילדים הגדולים יותר, בני ה- 6+, בעיקר הבנים בחבורה, שמגלים כי אין כאן את הקונפליקט האמיתי, את הרע האמיתי ואת קורטוב הפחד והמסתורין, הכל כך דרוש להם בגיל הזה.

 

בקיצור, הסיכוי שילד בית ספר ממוצע ייהנה בסרט הזה הוא לא גדול. קטנטנים אולי יאהבו את הצבעוניות העשירה ואת הקטעים המצחיקים שנמצאים די בשפע, אבל לכולם תיראה העלילה מסורבלת ולא אמינה. מישהו לא חשב פה עד הסוף. אמנם, גבריאלה מ. וולטר ושותפה לכתיבה מרק סלייטר התכוונו ליצור סרט המדבר על חברות סבלנות  ותודעה עצמית. וולטר גם מסבירה שהיה לה חשוב להדגיש שהפיה  לילי , על אף מזגה הטוב , בגדיה החמודים ועולמה הורוד , איננה דמות שטחית. להיפך, היא נערה בעלת תודעה עצמית ואסרטיביות. היא רוצה לעשות טוב וכאשר היא טועה , היא מיד מגייסת כוח גדול ודמיון כדי לתקן את המעוות וללמוד מהשגיאות שלה. רק שעל המסך מתקבלת תוצאה לא אמינה. הטוב "מנצח" ללא קרב אמיתי, כי לא היה פה באמת רע והכל היה בעצם, אחלה... במילים אחרות - עוד סרט ממוצע שימצה את עצמו בזריזות ויגיע למסך הקטן במהרה בימנו, ונאמר...

 

בימוי : אנסגר נייבואר ,אלן סימפסון, תסריט : מרק סלייטר , גבריאלה וולטר מוסיקה : וולפגאנג סים אנימציה, גרמניה 2009 הסרט מופץ על ידי סרטי שפירא ומוקרן מיום 30.7.09  בדיבוב לעברית

אל אתר הסרט

 לכל הכתבות בנושא >>