אוכל
    חדש חדש!
    חופש-נופש
    טיול-מקום
    מסע-הרפתקה
    מבלים עם ילדים
    פילון
  אוכל
    בתי אוכל
    תזונה
    בידור ומוסיקה
    איכות חיים, בריאות וסביבה
    האמנויות
    מחשבות ודעות
    לכל המשפחה
    פרוזה
    ספרי ילדים
    טעמנו והתרשמנו
    עסקים

בית קפה "המכולת" מסתתר בלב השכונה

מאת:

בית קפה שהוא מכולת נמצא בלב שכונת הלל בר"ג, ללקק ת'אצבעות! ויש דיל: שוקו ולחמניה ב- 10 ₪!

הרחובות הצרים והמוצלים של שכונת הלל ברמת גן משדרים בדיוק את אותה החמימות והביתיות שהייתם מצפים מכל שכונה שבה הייתם רוצים לגור. יש בה מגוון שקט של בתים יוקרתיים פחות ויוקרתיים יותר, צפופים פחות וצפופים יותר, והשנים שחלפו בינתיים סייעו לעצי הנוי להגביה, לגדרות החיות לפרוץ החוצה ולהקהות את ריבועי הקירות הלבנים ותוספות המרפסות הבלתי חוקיות.

 

ובין כל אלה, ללא הודעה מוקדמת, מתגלה "המכולת" והמראה הוא כמו של "פטא מורגנה" בתוך המדבר העירוני. בית קפה יפהפה למראה שנבט לו כך, בין בתי המגורים, בפינת רחוב הגלגל ורחוב הנעורים, והכל בו כל כך נכון וכל כך מתאים וכל כך מוסיף לשכונה השלווה הזו באופן הקסום ביותר.

 

אני גיליתי את המקום כשיצאתי בסופה של הרצאה אותה נתתי בפני תלמידי בית הספר הילל הסמוך. גופי שווע לפחממות ולקפה, ובמוחי ראיתי את עצמי מפלס דרך ברחובות רמת גן בואכה קניון איילון ושם מתמוטט לי על כסא של אחת מרשתות הקפה המוכרות, ומזמין כריך וקפה. למזלי שאלתי את אחת המורות היכן נמצא בית הקפה הקרוב והיא, מאושרת להפתיע אותי, הדריכה אותי אל היציאה מבית הספר – פינת הרחוב הסמוך.

 

קוראים למקום "המכולת" וזוהי הכלאה מוצלחת בין בית קפה שכונתי סולידי ומוקפד ובין חנות מכולת. במכולת יכולים תושבי המקום להצטייד במצרכים בסיסיים וגם במוצרי גורמה כגון שמן זית גבינות, שוקולד ופינוקים נוספים. את דרכם אל הקופה הם יעשו בין שולחנות עגולים מכוסי מפות צבעוניות וכסאות מרופדים במגוון צבעים וסגנונות. הכל מעוצב בטעם טוב, מרווח ומפתיע כל כך. אפשר לשבת בתוך בית הקפה או בחצר מוצלת בעץ פיקוס ענק, ויהיה לכך קשה להחליט. השירות חברי אך מוקפד, ארוחת הבוקר – כך שמעתי – מצויינת, וכוללת במחיר הוגן גבינות מיוחדות, סלטי חצילים וסלק, לחם ביתי, מיץ סחוט ועוד.

 

אני עצמי – לא תאמינו – הסתפקתי בקרטון שוקו ובכריך חביתה מוארך שעלו לי... 10 שקלים וזה הכל. התברר כי נפלתי על "המבצע הקבוע" שמיועד לתלמידים בפניהם זה עתה הרציתי, ואשר שכחו לקחת ארוחת עשר. כמובן שהבטחתי לעצמי שאגיע לכאן שוב, אם כי היססתי מעט לפני שמצאתי לנכון להתחלק אתכם במציאה הגדולה.

מומלץ!

 

המכולת. שעות פתיחה: משעות הבוקר ועד 7 בערב, סגור בשבת. טלפון: 03-6165045

כתובת: רחוב הנעורים 1 רמת גן, בסמוך לתיאטרון רמת גן ולצומת הרחובות הגלגל והנעורים.

 

 

 לכל הכתבות בנושא >>