חדש חדש!
    חדש חדש!
    חופש-נופש
    טיול-מקום
    מסע-הרפתקה
    מבלים עם ילדים
    פילון
  אוכל
    בתי אוכל
    תזונה
    בידור ומוסיקה
    איכות חיים, בריאות וסביבה
    האמנויות
    מחשבות ודעות
    לכל המשפחה
    פרוזה
    ספרי ילדים
    טעמנו והתרשמנו
    עסקים

חבורת העינב - ספר חדש לג'ון פנטהסיפורו של הסופר ג'ון פנטה ובנו מתערבב עם עלילת הרומן האמריקאי החזק שיצא לאור ב"אחוזת בית"

 

חבורת העינב - שני רומנים בספר אחד.

 

מאת -  ג'ון פַנטֶה

מאנגלית - טל ניצן

הוצאת - אחוזת בית

372 עמ', 92 שקל

 

"ואז קרה דבר מוזר. אבי מת. התקדמנו בעבודה, מבוססים במלט ובאבנים, ופתאום חשתי שהוא עזב את העולם. בחנתי את פניו וזה היה כתוב בהן. עיניו היו פקוחות, ידיו נעו, הוא התיז מלט, אבל הוא היה מת, ובמותו לא היה לו מה לומר."

(מתוך "חבורת העינב").

הנרי מוליס, סופר מצליח, מוזעק אל בית הוריו כי אמו מאיימת להתגרש מאביו. כשהוא מגיע, נדמה שהסכנה חלפה והאיומים הוסרו, אבל אז משימה חדשה ומפתיעה מוטלת לפתחו של הבן: לצאת עם אביו הבנאי לבנות בית בהרים. מה שתוכנן להיות גיחה קצרה אל עיירת ילדותו העלובה והמתנוונת, הופך למסע ייסורים. מסע אל ההווה ואל העבר, אל הדברים שדימה שהצליח לשכוח, אל כעסים שמסרבים לגווע, עד לסוף הרומן "חבורת העינב", שספק אם יש בו מחילה.

גם ארתורו בנדיני, גיבור הרומן השני "חלומות בבאנקר היל", מבקש להתרחק מעיירת ילדותו האפורה ולבנות לו חיים חדשים בעיר הגדולה לוס אנג'לס. סיפור שלו מתפרסם בכתב עת, הוא הופך לתסריטאי הוליוודי, הנשים סביבו מסעירות את דמו. אבל אנרגיית הנעורים שמובילה אותו להרפתקאות, מלווה בתקתוק בלתי פוסק של הרס. הגעגוע, הכמיהה לאהבה ולתחושת שייכות מובילים את ארתורו בחזרה אל בית הוריו. אבל גם בין המוכר והידוע, לא מחכה נחמה. דווקא שם, חליפת המצליחן המפוארת שלו מתכסה בדם.

***

הספר מורכב משני רומנים מאת ג'ון פנטה, מגדולי הסופרים האמריקנים, ומי שהשפיע רבות על סופרים כמו צ'רלס בוקובסקי וג'ק קרואק. גם פנטה, כמו גיבוריו, היה אמריקני ממוצא איטלקי, מעיר קטנה, שמכונת הכתיבה הובילה אותו ללוס אנג'לס. בשפה עזה, ריאליסטית עד מחנק, הוא חושף את נשמות גיבוריו, סופרים שמבקשים לברוא גם את עצמם ואת העולם שמסביבם. אבל מילים, חזקות ככל שיהיו, תמיד יובסו על ידי המציאות.

הספר מלווה בהקדמה אישית מאוד מאת בנו של פנטה, הסופר דן פנטה.

 

 לכל הכתבות בנושא >>